Проколювання вух дитині до року Проколювання вух дитині до року
До року

Проколювання вух дитині до року

Особливості проколювання вух дитині до року

Думки спеціалістів на цей рахунок розходяться. Деякі лікарі не рекомендують проколювати мочки вух дітям до 3 років. Але також існує думка, що якщо встигнути проколоти вушка до півторарічного віку, то вам вдасться уникнути сліз та капризів, тому що діти в цьому році ще не мають страху перед болем.

Так як мова йде про зовсім ранній вік володарки прикрас у вушках, то слід приділити особливу увагу вибору сережок. Вони мають бути з надійними та безпечними застібками, легкими, невеликими, не мати частин, які звисають та можуть зачепитися за одяг. В якості перших сережок популярні дитячі пусети («гвоздики»).

Як підготуватися до процедури

Попередньо потрібно обговорити своє бажання з лікарем. Це пов’язано з тим, що існують медичні протипоказання до проколювання вух. Наприклад, деякі захворювання кровотворної та ендокринної систем. Якщо лікар не заперечує, то можна переходити до наступного етапу - вибір салону.

Віддавайте перевагу тільки спеціалізованим закладам та сучасним методам проколювання. Наприклад, спеціальним системам для проколювання вух, так званим пістолетам. Це швидкий та гігієнічний спосіб. Ще один плюс методу полягає в тому, що вам не потрібно буде підбирати перші серги. Вони потраплять у вушко в процесі проколювання. Ці прикраси виготовлені зі спеціального медичного сплаву, який мінімізує ризик виникнення ускладнень.

Подальший догляд

Після процедури вам потрібно буде щоденно обробляти місця проколів антисептичним розчином. Усі рекомендації по догляду надасть спеціаліст. Не нехтуйте ними, щоб не почалося нагноєння.

Плюси та мінуси раннього проколювання вух

Як і будь-яка маніпуляція, проколювання вушок у дітей до року має свої негативні та позитивні сторони.

До плюсів раннього проколювання можна віднести:

  • відсутність негативних спогадів – скоріш за все, дитина не запам’ятає цю процедуру через свій ранній вік;

  • високі шанси швидкого загоєння без ускладнень – чим менша дитина, тим вищі репаративні здібності організму.

Мінусами є:

  • можлива асиметрія в майбутньому – виявляється, що через нерівномірний ріст, проколи у вушках з віком можуть виглядати несиметрично, навіть якщо від самого початку були зроблені дуже точно;

  • ризик утворення келоїдних рубців, до яких може бути схильна дитина, а ви про це ще не встигли дізнатися;

  • вірогідність травматизації – дитина може несвідомо заподіяти собі шкоду, зачепившись сережкою за одяг або потягнувши ручкою;

  • той фактор, що ви лишаєте дитину можливості вибору, адже пірсинг – це не обов’язкова медична процедура, її сміливо можна відкласти до того моменту, коли дитина зможе приймати рішення самостійно.

Катерина Грінченко

EmptyView