Пітниця і алергія у дітей: як відрізнити? Пітниця і алергія у дітей: як відрізнити?
До року

Пітниця і алергія у дітей: як відрізнити?

Пітниця

По суті, це подразнення шкіри через незрілість потових залоз. Воно виглядає, як маленькі білі або перламутрові бульбашки, іноді в центрі почервонілої плямки, які можуть зливатися в більш великі, лопатися і викликати лущення шкіри. Вони можуть свербіти, іноді боліти, через що дитина стає неспокійною, погано спить. Пітниця зазвичай проявляється на шкірі шиї, у паху, в складках шкіри рук і ніг, на сідницях під підгузком.

Найчастіша причина пітниці – перегрівання через спеку на вулиці або в квартирі, занадто теплий одяг; контакт із синтетикою; велика кількість кремів, масел, присипок, які забивають пори. Сприяє пітниці велика вага малюка і складки на шкірі.

Спеціального лікування не потрібно. Достатньо не кутати дитину, частіше залишати її зовсім без одягу, не надягати підгузок в спеку, провітрювати приміщення, не використовувати жирні креми. Для підсихання бульбашок використовувати мазі або присипки з цинком, ванни з ромашкою.

Алергія

Алергічні висипання у дітей можуть мати вигляд пухирів, червоних плям, бульбашок. Шкіра може тріскатися, коли ранки гояться – сохнути і лущитися. Висип локалізується на обличчі, кистях рук, шиї, під ліктьових згинами і колінами, особливо небезпечні такі прояви на слизових носоглотки – вони можуть викликати набряк і задуху.

Найчастіше – це реакція на харчування мами або на дитячу суміш, на ліки, засоби гігієни, пральні порошки, пил, забруднення повітря, домашніх тварин в квартирі. Харчова алергія може супроводжуватися порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту.

Для лікування важливо виявити і усунути алерген, ретельніше стежити за гігієною малюка. Антигістамінні препарати може призначити лише лікар.

Марина Балабан

EmptyView