Отруєння у дитини: перша допомога Отруєння у дитини: перша допомога
До року

Отруєння у дитини: перша допомога

Найбільша небезпека – зневоднення організму, до чого призводить діарея і блювота. Шкіра дитини стає блідою, дихання частішає, сечовипускання рідкісні, сама ж сеча – темна і концентрована. Найстрашніше, до чого може довести такий стан – інфекційно-токсичний шок.

Як допомогти дитині

Везти малюка в лікарню або лікувати вдома – рішення і відповідальність батьків. Невідкладної госпіталізації потребують діти до 3-х років і ті, що мають зневоднення. До приїзду швидкої важливо не дати дитині захлинутися блювотою: треба покласти її на бік і не залишати на самоті. В інших випадках батьки можуть надати допомогу самостійно:

1. Промити шлунок. Дати випити багато теплої води, після чого натиснути на корінь язика. Повторювати до тих пір, поки дитину не почне рвати чистою водою. Ця процедура допоможе видалити залишки їжі.

Клізма в цьому випадку малоефективна – токсини всмоктуються у верхніх відділах кишківника. Клізму зробити можна, але пізніше.

2. Випоювати, щоб не допустити зневоднення. Не давати пити великими порціями – це знову спровокує блювоту. Перші годину-дві поїти по чайній ложці кожні 5-10 хвилин, далі обсяги рідини можна збільшити. Можна давати кип'ячену воду, неміцний чай і препарати для пероральної регідратації, водно-сольові розчини.

3. Дати сорбент. Препарат допоможе вивести залишки токсинів з кишківника. Дітям зазвичай призначають препарати у вигляді суспензії – вони діють швидше.

4. Дотримуватися харчового режиму. Кілька днів важливо тримати дієту: не давати нічого гострого, копченого, солоного.

Важливо пам'ятати: якщо при самолікуванні поліпшення не настає - негайно до лікарні!

Не харчове отруєння

Не менш небезпечним є токсичне отруєння організму. Найчастіше це трапляється через вдихання токсичних речовин, рідше – через лікарські препарати. В такому випадку також мають місце блювота і пронос, але без підвищення температури, дитина стає млявою, втрачає апетит. Якщо діагноз токсичне отруєння підтверджено – лікувати дитину потрібно лише в стаціонарі.

Марина Балабан

EmptyView