Дитячий масаж Дитячий масаж
До року

Дитячий масаж

Переваги

Дозволяє відволіктися після напруженого дня обом батькам та дитині і дає змогу провести час разом.

Масаж стимулює вироблення певних гормонів радості, включаючи ендорфіни та окситоцин.

Ендорфіни, що виробляються під час масажу, є природним засобом полегшення болю для організму.

Завдяки масажу Ваша дитина краще пізнає власне тіло (наприклад, розмір і розташування частин тіла).

Деякі діти міцно тримаються, а інші – розслаблені, іноді навіть занадто. Коли ми підходимо до масажу цілісно, ми, як правило, додаємо більше подразників для розслабленої дитини та більше підходів для розслаблення напруженої дитини.

Масаж сприяє розвитку нервової системи і, у свою чергу, допомагає взаємодії між мозком і тілом.

Діти, які мали інвазивні процедури, відділення від сім'ї, важке народження чи іншу подію, можуть висловлювати занепокоєння через дотики. Уважно слідкуйте за реакцією Вашої дитини, а підхід до масажу з обережністю і чутливістю може допомогти зцілити страх і відновити довіру та насолоду від «шкіри», в якій вони живуть.

За допомогою мами або тата, що розтягує кінцівки дитини, Ваша дитина більш легко навчиться робити це для себе, і це чудовий спосіб зняти напругу з тіла.

Масаж підтримує здоровою імунну систему і сприяє хорошій циркуляції крові та лімфи у тілі.

Масаж допомагає Вашій дитині визначити, який дотик є «безпечним», і по мірі дорослішання, - який дотик таким не є.

Масаж може сприяти спокійному сну.

Масаж – це чудовий спосіб показати своїй дитині, що її люблять і про неї піклуються.

Підготовка

Знайдіть місце на підлозі в теплій кімнаті. Покладіть коврик або ковдру та накрийте її рушником. У разі необхідності Ви повинні мати запасний рушник або ковдру, щоб обернути дитину.

Вимкніть мобільний телефон і дозвольте автовідповідачеві відповідати на дзвінки.

Переконайтеся, що Ви одягнені комфортно в легкому одязі та маєте недовгі нігті і не маєте на собі ювелірних виробів, які могли б пошкрябати шкіру Вашої дитини під час масажу.

Увімкніть заспокійливу музику, яка сподобається Вам і Вашій дитині.

Тепла ванна перед початком масажу може посилити релаксацію – особливо корисно, якщо це відбувається перед нічним сном.

Коли Ви покладете свою дитину на поверхню для масажу, яку Ви створили для неї, покладіть ноги по обидві сторони від неї і підсуньте її до себе. Це допоможе їй почувати себе в безпеці та сприятиме контакту очей.

Запитайте дитину, чи не бажає вона масаж. Хай вона бачить, як Ви відкриваєте пляшечку з олійкою або лосьйоном, додаючи невелику кількість на долоні і підігріваючи її для масажу.

Залучення Вашої дитини до підготовки до масажу допомагає зміцнити довіру та взаємодію, а також полегшує наступні масажі, щоб вона була готова та чекала на нього в майбутньому.

Якщо Ваша дитина має особливі потреби або особливий стан здоров'я, зверніться до свого лікаря перед застосуванням цього масажу.

Ніжки та ступні

Тримайте ніжку однією рукою та обхопіть свою іншу руку навколо стегна. Потягніть до щиколотки. Повторіть, міняючи руку, яка тримає, і руку, яка тягне, щоб Ви мали ефект «доїння».

Обійміть ніжку і зробіть паузу. «Це твоя ступня!»

Складіть пальці разом, покладіть руки на обидві сторони стегна і робіть кругові рухи, доходячи до гомілковостопного суглоба (ефект «розгортання» - чудово підходить і для гри!). Повторіть.

Обійміть ніжку обома руками та зробіть паузу. «Це твоя ніжка!»

Животик

Складіть пальці разом і застосовуйте широкі кругові рухи за годинниковою стрілкою по поверхні живота однією рукою, а потім іншою. Переконайтеся, що Ваші руки знаходяться під ребрами і не дають тиску на сечовий міхур. Примітка: смоктання малюка = він показує, що йому комфортно та добре. Складіть пальці разом, покладіть руки на центр грудей, потім гладьте у боки, доки руки не вирівняються з пахвами на кожному боці грудей. Повторіть

Зігніть коліна біля живота і тримайте 10 секунд, а потім відпустіть коліна, потримайте ноги і трохи потисніть їх, щоб розслабити. Повторіть. Примітка: рука в роті = щаслива і розслаблена дитина.

Покладіть руки на животик та зробіть паузу. «Це твій животик!» Можливо, Ви захочете спробувати масаж живота з кожною зміною підгузка, якщо Ваша дитина схильна до кольок або запору.

Груди

Складіть пальці разом, покладіть руки на центр грудей, потім гладьте у боки, доки руки не вирівняються з пахвами на кожному боці грудей. Повторіть

EmptyView