Як збити температуру у дитини? Як збити температуру у дитини?
До року

Як збити температуру у дитини?

Яка температура небезпечна?

Медики вважають, що температура до 38 градусів Цельсія не приносить значної шкоди організму. Але якщо вона зростає, то потрібно вживати заходів. З кожним новим градусом у крихти підвищується потреба в кисні на сім відсотків. Так само зростає частота пульсу.

Тому, якщо ваша дитина має проблеми з серцем, потрібно не допускати високого підйому температури. Крім цього, перегрів може впливати на функції мозку і навіть викликати його ушкодження.

Лихоманка ділиться на білу і червону. В останньому варіанті малюк весь гарячий, у нього рум'яні щоки, прискорене дихання і температура піднімається поступово. Але, якщо він схильний до білої лихоманки, у нього холонуть руки, ноги, блідне шкіра і гаряча – тільки голова. Це призводить до судом і перегріву внутрішніх органів, так як шкіра через спазм судин не виводить тепло. Температура в цьому випадку може підніматися дуже різко і починати її збивати потрібно вже з 37.5 градусів. Якщо градусник показує сорок або більше – потрібно викликати швидку, цей стан є небезпечним для життя.

Як збити температуру до того, як прийде лікар?

Уважно стежте за своєю дитиною і давайте їй спеціальні дитячі жарознижуючі, коли температура перевищить 38 градусів. Парацетамол, Нурофен випускаються у вигляді спеціальних сиропів, які потрібно приймати, беручи до уваги вагу малюка. Так само вони продаються у вигляді ректальних свічок і таблеток. Малюкам не можна приймати аспірин.

У разі білої гарячки разом з жарознижувальними дають ліки, що знімають спазм судин, розтирають і гріють ручки і ніжки. Якщо у дитини з'явилися судоми або вона стала млява і непритомніє, потрібно негайно викликати швидку. До приїзду лікаря, крім прийому ліків, потрібно роздягнути дитину, провітрити кімнату. Допомогти уникнути перегріву може обтирання теплою водою (холодну воду або розчин оцту використовувати не можна). Прохолодні компреси можна прикладати до згину ліктів і пахв.

Наталя Блок

EmptyView