Догляд за ротовою порожниною: Чому зуби є настільки важливими? Догляд за ротовою порожниною: Чому зуби є настільки важливими?
До року

Догляд за ротовою порожниною: Чому зуби є настільки важливими?

Кожен зуб має особливе та унікальне призначення, що є однією з причин того, чому вони мають різну форму. Вони також мають пари для рівномірного тиску та вирівнювання обох боків рота. Відкушування, подрібнення та зжовування їжі – це складний процес, який потребує багато навичок та практики у ранньому дитинстві. Зуби також важливі для мовлення, усмішки та загальної зовнішності.

Скільки зубів ми маємо?

Ми отримуємо лише два ряди зубів упродовж усього життя, тому має сенс піклуватися про них. Молочні зуби, як правило, з’являються у віці шести місяців і починають випадати приблизно через шість років. Зазвичай, до трьох років більшість дітей мають повний ряд з 20 молочних зубів. Після цього віку починають прорізатися постійні зуби. Повний ряд постійних зубів складається з 32 зубів, включно з чотирма зубами мудрості. Вони починають рости у пізні підліткові роки, але деякі люди можуть навіть відсвяткувати своє двадцятиріччя, перш ніж у них з’являться зуби мудрості. Не у кожної людини розвинуться всі чотири зуби мудрості – індивідуальна варіація відіграє певну роль. Дитячі молочні зуби починають формуватися в щелепі до народження, коли також розвиваються їх інші кістки та тканини. Тому на зуби дитини дуже вплине дієта матері і те, як вона піклується про себе під час вагітності.

Чому мені слід дбати про зуби дитини?

• Відповідь на питання, як і чому батьки піклуються про зуби своїх дітей після їх народження, може бути більш ніж трохи заплутаним. Деякі люди вважають, що догляд за зубами дитини не є суттєвим, тому що вони все одно випадуть, і їх замінить ряд постійних зубів.

• Ми знаємо, що піклування про молочні зуби дитини є дійсно важливим, оскільки вони задають схему того, як і де виростуть постійні зуби. Не маючи інтактного шляху, постійні зуби можуть рости в неправильному напрямку у роті дитини, може статися дистопія і кривість.

• Гарна гігієна порожнини рота у перші роки також допомагає зменшити ризик гниття зубів, яке впливає на силу і зовнішній вигляд зубів. Гниття зубів є інфекційним захворюванням, і йому майже завжди можна запобігти. Раннє привчання до правильних звичок – це найкращий спосіб забезпечити те, що зуби Вашої дитини будуть настільки сильними, наскільки можуть бути.

• Деякі діти просто більш схильні до гниття зубів, ніж інші. Вважається, що рН слини може відігравати певну роль у цьому. І хоча батьки небагато можуть зробити, щоб змінити захисні переваги слини своєї дитини, запобігання гниттю є легшим, дешевшим і менш болісним, ніж реставраційна стоматологія.

EmptyView