Вирішуємо проблему: 10 способов вкласти немовля спати Вирішуємо проблему: 10 способов вкласти немовля спати
До року

Вирішуємо проблему: 10 способов вкласти немовля спати

Як вкласти малюка спати: перевірені методики

Найактуальнішими способами заспокоєння малюка перед сном виступають:

 1. Завчасне припинення активних ігор. Для того щоб дитина встигла заспокоїтися та підготуватися до сну рекомендується припинити всі активні або гучні гри за півтори-дві години до вкладання.

 2. Зменшення зорового контакту між дитиною та батьками. Погляд очі в очі виступає збудником для немовляти. Тому матері рекомендується мінімізувати зоровий контакт з дитиною під час вкладання.

 3. Спокійне вечірнє купання. Під час вечірніх банних процедур рекомендується використовувати теплішу воду, ніж зазвичай. Загартування та активне купання можуть згубно позначитися на якості сну малюка.

 4. Масаж. Одним з найбільш ефективних методів заспокоєння малюка перед сном є легкий десятихвилинний масаж.

 5. Грамотне планування режиму дня. Вкладання малюка в один і той же час дозволяє нервовій системі, що розвивається, передбачити швидкий відпочинок та завчасно знизити рівень збудження.

 6. Вироблення єдиної схеми вечірньої підготовки до сну. Виконання однакових рутинних дій при укладанні малюка дозволяє істотно поліпшити сон та зменшити період засинання.

 7. Розміщення ліжка дитини неподалік від батьківського спального місця. Навіть якщо батьки не практикують спільний сон з дитиною, фахівці рекомендують поставити дитяче ліжечко неподалік від дорослого. Подібний підхід пояснюється тим, що запах мами та відчуття безпеки від перебування поруч з нею заспокоює дітей.

 8. Виконання легкого сповивання. Нещільне сповивання в м'яку тканину дозволяє розслабити дитину. Однак, при загортанні малюка слід простежити за тим, щоб пелюшка не заважала рухам.

 9. Спів колискової або читання вголос. Вченими доведено, що читання вголос або спів колискової істотно зміцнює сімейні зв'язки та сприяє формуванню здорового мікроклімату. Особливо ефективна дана процедура в тому випадку, якщо один з членів сім'ї часто відсутній удома.

 10. Зсув часу сну на інший термін. Якщо дитина категорично відмовляється від сну, то мати або батько може змістити час засинання на більш ранній період.

Зверніть увагу! Деякі фахівці рекомендують використовувати ароматичні засоби для заспокоєння дитини. Однак, даний метод підготовки до сну можна використовувати тільки для дітей старше шести місяців. Обмеження пов'язане з тим, що у малюків до півроку ароматичні масла можуть викликати алергічну реакцію.

Виклик рефлексів для заспокоєння малюка

У деяких випадках для підготовки до сну потрібно забезпечити малюкові умови, схожі з тими, які були в утробі матері. Для цього можна застосувати п'ять різних прийомів:

 • щільне сповивання;

 • розміщення на животі або боці;

 • «шикаючі» звуки;

 • похитування;

 • смоктання.

Щільне сповивання

Загортання малюка з опущеними вниз ручками особливо ефективне в поєднанні з іншими методиками. Використання пелюшок дозволяє знизити кількість посмикувань уві сні та зменшити ймовірність частих пробуджень.

Важливо! Деякі малюки намагаються всіляко перешкодити сповиванню. Для активних немовлят рекомендується використовувати пелюшки в формі спеціального конверта.

Розміщення на боці або животі

Якщо дитина відмовляється засинати на спині, рекомендується тимчасово покласти її на живіт або на бік. Слід пам'ятати, що залишати лежачого на животі або боці малюка без нагляду не можна, оскільки дані позиції хоч і гарні для засинання, однак можуть збільшити ризик СРДС або удушення уві сні.

«Шикаючі» звуки

Звук «ш-ш-ш» справляє на малюка заспокійливий та ефект розслаблення. Цей звук також називають білим шумом, оскільки саме такий гул чує малюк, коли знаходиться в утробі матері. Особливо ефективно застосовувати білий шум при сповиванні дитини перед сном.

Покачування

Швидкі чи повільні ритмічні рухи сприяють розслабленню малюка та зняттю збудження. Однак при погойдуванні слід пам'ятати, що груба тряска може викликати протилежний ефект.

Смоктання

Один з найпопулярніших способів заколисування малюка – це використання соски або пустушки. Більш того, як показують дослідження Американської педіатричної академії, вкладання дитини з соскою-пустушкою сприяє зниженню ризику СРДС.

Таким чином, для ефективної підготовки немовляти до сну можна застосовувати два підходи: викликати заспокійливий рефлекс або використовувати розслаблюючі процедури. Вибір способу зняття збудженості залежить від індивідуальних особливостей дитини.

EmptyView