Календар щеплень для дітей в Україні Календар щеплень для дітей в Україні
До року

Календар щеплень для дітей в Україні

Перед проведенням щеплення, не соромтеся ставити лікарю питання про вакцину. Ви маєте повне право знати все про препарат, яким щепитимуть дитину, про його користь, можливу реакцію на це щеплення.

Правила проведення щеплень

Перед щепленням дитину повинен оглянути лікар (бажано дільничний педіатр і невропатолог). Всі щеплення проводяться лише здоровим діткам.

Якщо малюк нещодавно перехворів, то щеплення варто відкласти як мінімум на 2 тижні або навіть місяць, залежно від складності захворювання.

Не варто робити щеплення в період активного прорізування зубів, висипу, проблем з животиком.

Перед вакцинацією краще здати загальний клінічний аналіз крові та сечі, щоб переконатися, що всі показники в нормі.

Протипоказання для вакцинації

Для проведення щеплень існує ряд протипоказань:

  • Недоношеним діткам, вага яких при народженні менше 2 кг не ставлять щеплення від туберкульозу в пологовому будинку. Щеплять таких малят за індивідуальним графіком, зсуваючи терміни на декілька місяців.

  • Причинами для медичного відведення також значаться: алергія на компоненти вакцини, важка реакція або ускладнення при проведенні щеплень раніше, ГРВІ, захворювання нервової системи, деякі хронічні захворювання та інші.

Як підготуватися до щеплення?

  • Ведіть звичний спосіб життя, немає необхідності давати дитині якісь медикаментозні засоби для підвищення імунітету та кращої переносимості щеплення.

  • Напередодні вакцинації (та після неї) уникайте людних місць, щоб скоротити до мінімуму ризик інфікування.

  • В день щеплення не перегодовуйте карапуза, не годуєте нічим за годину до вакцинації (якщо шлунок не переобтяжений, щеплення легше переноситься).

Прагніть дотримуватися вказаного календаря щеплень, але якщо ви відкладали вакцинацію та не вкладаєтеся в рекомендовані терміни, то ваш педіатр допоможе скоректувати графік.

За бажанням батьків або за клінічними показами можна проводити не лише обов'язкові, але й додаткові щеплення (наприклад, від грипу під час епідемії або від жовтої лихоманки перед поїздкою до Африки).

Вікторія Дідок

EmptyView