Готуємо дитину до щеплення – 7 простих кроків Готуємо дитину до щеплення – 7 простих кроків
До року

Готуємо дитину до щеплення – 7 простих кроків

Види щеплень для дітей

Лікарі виділяють два основні різновиди вакцин для новонароджених:

  1. Екстрені. До таких відносять щеплення, обумовлені епідеміями. Наприклад, якщо в сусідньому будинку було зареєстровано спалах поліомієліту, лікарі рекомендують в екстреному режимі прищепити всіх малюків відповідною вакциною.

  2. Планові. Подібний вид вакцин призначається для кожного новонародженого. У медичних установах існує певний план, згідно з яким малюка необхідно прищепити, щоб уникнути згубних наслідків в майбутньому. Якщо при настанні терміну вакцинації дитина застуджена або у неї є висип на шкірі, то планові щеплення будуть перенесені на інший період.

Ефект від вакцинації

Очевидно, що щеплення не дають стовідсоткового захисту від поширених інфекційних захворювань. Мета вакцинації полягає в істотному зниженні ризику виникнення небезпечних для життя хвороб у малюків. Щеплення особливо важливі в перші роки життя новонародженого, оскільки його імунна система дуже слабка і не пристосована. Вакцини, які призначаються маленьким дітям, налаштовують імунну систему та сприяють виробленню типових антитіл при перших ознаках поширених серед малюків захворювань, що передаються повітряно-крапельним та іншими шляхами.

Сім простих кроків для підготовки малюка до вакцинації

Існує кілька простих лікарських рекомендацій, що дозволяють значно знизити ризик виникнення неприємних наслідків від щеплень. Максимально безпечно зробити щеплення можна за дотриманням таких умов:

  1. Малюк здоровий. Батькам рекомендовано уважно стежити за здоров'ям малюка за 2 тижні до вакцинації та протягом 2 тижнів після. Якщо у дитини є навіть незначні симптоми захворювання, наприклад, кашель, нежить або млявість, батькам рекомендується перенести процедуру на інший термін.

  2. Об'єм харчування дитини відповідає нормальному. Малюки переносять вакцинацію набагато легше, якщо їх шлунок не перевантажений. Педіатри рекомендують не перегодовувати чадо за день до проведення вакцинації та протягом дня після щеплення. В день процедури не варто годувати малюка прямо перед ін'єкцією. Оптимальний термін прийняття їжі в день вакцинації – за 2-3 години до уколу.

  3. Контакти з іншими людьми обмежені. Найбільш важливим правилом, що дозволяє істотно знизити ризик захворюваності малюка після щеплення, є обмеження контактів з людьми. Обмежте спілкування малюка з іншими людьми на 2-3 дні до щеплення та протягом 3 днів після проведення процедури, тоді ризик підвищення температури або інших побічних ефектів зійде нанівець.

  4. Стул дитини в нормі. Якщо протягом доби до вакцинації у дитини не було випорожнень, то процедуру необхідно перенести. При неможливості зміни графіка щеплень батьки можуть нормалізувати випорожнення малюка, використавши проносні свічки або клізму.

  5. Прийом вітаміну D був завчасно зупинений. За два дні до щеплення батькам варто припинити давати дитині прописані лікарем вітаміни. Більш того, педіатри рекомендують обмежити прийом вітаміну D протягом п'яти днів після вакцинації. Якщо не дотримуватися даної рекомендації після щеплення, у малюка може виникнути алергічна реакція.

  6. Мати утрималася від купання малюка в день щеплення. Не рекомендується купати малюка ні в день процедури, ні на наступний за нею день. При необхідності батьки можуть обтерти дитину вологими серветками або змоченим в теплій воді рушником.

  7. Новий прикорм був введений завчасно. Змінювати раціон малюка за кілька днів до вакцинації не рекомендується.

Як показує лікарська практика, переважна кількість випадків захворюваності дітей після вакцинації пов'язана не з самим щепленням, а з тим, що під час перебування в лабораторії малюк контактує із хворими дітьми.

Таким чином, перед вакцинацією дитини батькам не потрібно проводити жодних особливих заходів. Матері й батькові досить простежити, щоб у чада не було температури, ознак ГРВІ та порушень стулу. Крім цього, рекомендується завчасно обмежити контакти з іншими дітьми та стояти в черзі в поліклініці без малюка.

EmptyView