Меню однорічної дитини. Як зрозуміти, що дитина сита Меню однорічної дитини. Як зрозуміти, що дитина сита
До року

Меню однорічної дитини. Як зрозуміти, що дитина сита

Основні правила годування однорічної дитини

Фахівці виділяють три простих способи визначення гастрономічних потреб малюка у віці до одного року:

 1. Уважне слідкування за апетитом. Батьки можуть самостійно регулювати норму споживаної дитиною їжі при виявленні перших ознак насичення.

 2. Контроль годування при грудному вигодовуванні. При грудному вигодовуванні найбільш очевидним свідченням насичення малюка є відвертання та сонний вигляд.

 3. Виявлення ознак насичення. Вже з піврічного віку більшість малюків починають сигналізувати про відсутність апетиту. Сигналами, що зустрічаються найчастіше в подібних ситуаціях є відсування тарілки або сильне стискання губ.

Ключові ознаки присутності або відсутності апетиту у малюка

Більшість дітей вміють показувати батькам, коли вони голодні. Очевидними натяками на голод є:

 • показування на їжу;

 • плач та занепокоєння;

 • безладні рухи ніжками та ручками;

 • посмішка при годуванні.

Також, якщо дитина хоче їсти при її годуванні будуть помітні:

 • самостійне відкривання рота;

 • протягування ручок в сторону ложки;

 • спроби самостійного взяття їжі;

 • нахили вперед в спробах схопити ложку.

Зверніть увагу! Жести та натяки на голод є суто індивідуальними. Щоб точно зрозуміти, коли саме дитина бажає перекусити, батькам доведеться проявити спостережливість.

Визначити достатню кількість їжі для малюка можна за допомогою щоденника годування. Його рекомендується вести всім батькам, оскільки це дозволяє точно зрозуміти апетити малюка та виявити можливі проблеми з травленням.

Діти, які вже наїлися та малюки, у яких відсутній апетит, висловлюють небажання приймати їжу таким чином:

 • відвертаються від соски або ложки;

 • перестають смоктати груди;

 • починають засипати;

 • відсувають ложку ручками;

 • відвертаються від їжі;

 • випльовують їжу;

 • відволікаються та починають активно дивитися по сторонах.

Важливо! Фахівці рекомендують пропонувати дитині не тільки їжу, але й пиття. Це актуально для випадків, коли малюка просто мучить спрага, а батьки не можуть зрозуміти чому він плаче.

Продукти в меню однорічного малюка

Асортимент їжі дитини в такому віці повинен бути максимально збалансованим та різноманітним. Зокрема, фахівці рекомендують давати малюкові:

 1. М'ясо. Однорічним дітям потрібно давати близько 100 грамів м'яса в день. Оптимальними стравами для однорічних малюків є: парові котлети, м'ясне суфле, відварна курка та телятина.

 2. Рибу. 30-40 грам нежирної риби без кісток два рази в тиждень буде достатньо для малюка в однорічному віці.

 3. Яйця. Відварені круто яйця можна давати не частіше трьох разів на тиждень.

 4. Молочні продукти. Кефір, дитячий йогурт, сир та нежирна сметана обов'язково повинні бути присутніми в меню однорічного малюка.

 5. Крупи. Збалансований раціон малюка обов'язково повинен включати гречану, манну, рисову або кукурудзяну каші. Подібний гарнір рекомендується давати не частіше ніж одного разу на день.

 6. Овочі. Пюре із зеленого горошку, ріпи, томатів та буряка дозволяє дати малюкові необхідні вітаміни та сприяє повноцінному розвитку організму.

 7. Фрукти та ягоди. Розширення раціону персиками, чорницею та іншими продуктами потрібно виконувати поступово. Не варто давати малюкові більш як 200 грамів фруктів або ягід в день.

 8. Хліб. До 18 місяців малюкам можна їсти тільки білий хліб, оскільки дитячий шлунково-кишковий тракт ще не повністю функціональний.

 9. Солодощі. З солодких продуктів однорічній дитині можна запропонувати тільки сухофрукти, варення та мармелад.

 10. Пиття. Дитина обов'язково повинна щодня пити чисту воду. Додатково батьки можуть додати в раціон овочеві та фруктові соки або компоти.

Зверніть увагу! Ні в якому разі не потрібно давати однорічним дітям цукерки та кондитерські вироби. Подібні продукти містять багато цукру та інших шкідливих для організму речовин.

Таким чином, в меню однорічної дитини обов'язково повинні входити: м'ясо або риба, молочні продукти, овочі та крупи. Щоб зрозуміти чи хоче дитина їсти, батькам слід уважно стежити за її поведінкою. Якщо малюк відволікається або засинає прямо за столом, значить він не голодний, а якщо тягне ручки до ложки або намагається самостійно взяти їжу – значить настав час годування.

EmptyView