Маленьким дітям важко і нудно займатися математикою на рахункових паличках або вчити і виписувати букви в зошиті. Щоб уроки зацікавили малюка, вони повинні нагадувати ігри. А, як відомо, в ігри грати удвох набагато цікавіше, тому приєднуйтеся до дитини.
Ліплення з пластиліну та тіста
Колобка і змію-ковбаску зможе зробити будь-яка дитина з першого разу. Спробуйте з крихіткою позмагатися, хто більше виліпить колобків за певний час. Із практикою легко навчитися ліпити різних звірів. А якщо фантазія розіграється, тоді можна ліпити казкових тварин, вигадуючи про них історії.
Малювання та аплікація
Для малювання підійдуть: олівці, ручки, фломастери, фарби. Якщо самі не дуже вмієте малювати, тоді розфарбовуйте готові малюнки. Ні з чим незрівняне задоволення для дитини – це залишити свої сліди на ватмані, використовуючи пальчикові фарби. Якщо малюнок не удався – весело і корисно для пальчиків порвати або зім'яти папір. Малювати пальчиками можна також на муці, манці або піску.
Клеїти на картон краще заздалегідь вирізані заготовки з кольорового паперу. Коли дитя впорається із завданням, як заохочення дозвольте їй приліпити куплені наклейки.
Ігри з крупами, макаронними виробами
Корисне заняття – пересипати рис або гречку з магазинного пакету в банку. Використовувати для цього можна дитячі ручки, ложку, воронку. Приклеюючи квасолю, крупні макарони на картон, отримаєте справжній шедевр нестандартного мистецтва. Популярний виріб – намисто з макаронів.
Ігри з водою
Захопливе для дітей заняття – переливання води з однієї ємкості до іншої. Переливати воду можна за допомогою дитячого посуду, маленького глечика або навіть клізми. Попросіть малюка полити квіти з лійки, з радістю побіжить виконувати. У тазку можна влаштувати рибалку та виловлювати з води дрібні іграшки за допомогою ложки або сита. Під час купання дитини легко влаштувати й купання для різних іграшок. Ви миєте малюка, а він повторює за вами і миє улюблених звірів.
Конструктори, сортери, пазли
У продажу є всілякі готові шнуровки, рамки-вкладиші, розвиваючі доски-бізіборди. Багато з таких речей реально зробити своїми руками. Для розвитку дитячої моторики підійде навіть розстібання/застібання блискавок, кнопок, липучок на одязі. Повісьте на одяг малюка прищіпки, хай він їх всіх знайде і зніме (а потім повісить на ваш одяг). Варіант підручного сортера – це підібрати до банки кришку.
Такі, здавалося би, невигадливі ігри, сприяють не лише розвитку дрібної моторики, але й дозволяють весело провести час.
Вікторія Дідок