Як нагодувати дитину після року: хитрі поради батькам Як нагодувати дитину після року: хитрі поради батькам
Від року до трьох

Як нагодувати дитину після року: хитрі поради батькам

Покращення апетиту маленьких дітей

Як показує практика, діти досить прискіпливо ставляться до їжі. Тому, щоб підтримувати інтерес дитини, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій професійних педіатрів:

 1. Підготуйте різноманітне меню. Різноманітне харчування – це ключ до здорового апетиту малюка. Для підігріву інтересу до їжі батькам рекомендується регулярно змінювати меню та пропонувати дитині самостійно вибирати бажану страву. Подібний підхід дозволяє задовольнити потреби в їжі навіть у самих примхливих малюків.

 2. Прикрашайте їжу перед подачею. Оригінальна подача страви дозволяє істотно збільшити інтерес дитини до їжі. Для більшого розігрівання апетиту малюка батьки можуть придумувати для страв цікаві назви.

 3. Збільште кількість сеансів прийому їжі. Поліпшити апетит малюка можна розділивши три основних прийоми їжі на, наприклад, шість. Частіші прийоми їжі в зниженій кількості менш обтяжливі для дитини.

 4. Перетворіть годування в цікаву гру. Залучення додаткових ігрових елементів в годування дозволяє поліпшити апетит малюка. Наприклад, батьки можуть додавати в їжу спеціальні сюрпризи та просити дитину знаходити їх, з'ївши всю страву.

 5. Обмежте доступ дитини до солодощів. Надмірне вживання цукру істотно погіршує апетит та сприяє розвитку проблем з травленням.

 6. Додайте в раціон фрукти та овочі. Дані продукти є відмінними замінниками шоколадних цукерок та інших солодощів. Якщо малюк не хоче їсти овоч чи фрукт, то мама, для підвищення інтересу, може вирізати з плоду фігурку химерної форми.

 7. Залучайте малюка до планування меню. Не варто ігнорувати можливість привчання малюка до самостійного планування меню та участі у безпосередньому приготуванні їжі.

 8. Намагайтеся не перегодовувати дитину. Рекомендується розрахувати приблизну потребу дитини в калоріях й не перевищувати її. Надмірне захоплення їжею призводить до появи у дитини надмірної ваги та ожиріння.

 9. Навчайте малюка манерам та правилам поведінки за столом. У віці трьох років більшість дітей вже в змозі приймати їжу разом з усією родиною за загальним столом. Більш того, саме під час трапези батьки можуть навчити дитину манерам та посвятити в тонкощі використання столових приладів.

Важливо! Не варто забувати про здорову їжу. Прищеплення інтересу до правильного харчування найкраще здійснювати з дитячого віку. Якщо до трирічного віку не розвинути інтерес до здорової їжі, то надалі замінити в раціоні дитини цукерки морквою або іншим корисним овочем буде важко.

Заборонені продукти для дітей до трьох років

Далеко не всі батьки знають, що при годуванні малюка потрібно уникати певних категорій харчових продуктів. Зокрема, в меню дитини до трьох років повинні бути відсутніми такі позиції:

 1. Бульйони всіх видів.

 2. Сосиски, ковбаси та інші м'ясні вироби. Винятки становлять продукти з даної категорії, призначені саме для дитячого харчування.

 3. Пшенична крупа в будь-якому вигляді.

 4. Сиркові десерти, молочні коктейлі та інші подібні продукти промислового виробництва.

 5. Морепродукти, наприклад, креветки, морська капуста.

 6. Тістечка з кремом, торти.

 7. Шоколадні цукерки, здобні булочки, розсипне печиво.

Небажані продукти для дітей різного віку

Деякі види їстівної продукції не рекомендовані для дітей і після трьох років. Так, фахівці вважають, що не варто давати малюкам:

 • будь-які види грибів;

 • жирні різновиди м'ясних та рибних продуктів;

 • качине та гусяче м'ясо;

 • консервоване м'ясо;

 • гірчицю, хрін, перець, оцет та інші соуси;

 • натуральну каву, соки та напої, приготовані з концентратів;

 • паштети та ліверні вироби;

 • сублімовані страви;

 • заливне;

 • продукти, що містять барвники та шкідливі харчові добавки;

 • газовані напої з підсолоджувачами, смаковими добавками або штучними ароматизаторами.

Таким чином, під час годування малюка необхідно дотримуватися простих та зрозумілих правил. В першу чергу, батькам рекомендується урізноманітнити меню дитини та обмежити видачу солодощів. Крім цього, слід приділити особливу увагу продуктам, адже існує перелік небажаних або заборонених різновидів їжі для дітей до трьох та більше років.

EmptyView