Правила легкої подорожі з малюком Правила легкої подорожі з малюком
До року

Правила легкої подорожі з малюком

Світ став меншим, і не лише завдяки збільшенню об’ємів інформації, але й завдяки більшій кількості пересувань світом. Ми стали частіше подорожувати. І народження дитини – це зовсім не привід цю традицію залишати. Тим більше, що кожна подорож – це якісний прорив у розвитку дитини. Тож не будемо нехтувати можливістю не лише відкрити щось нове для себе, але й показати світ своїй дитині. Головне – пам’ятати про декілька простих речей, і тоді подорож буде легкою і приємною.

Ретельно готуємося

По-перше, готуємо всі необхідні документи. Для виїзду за кордон дітям потрібен або проїзний документ дитини (можна оформити з народження), або відмітка у закордонному паспорті батьків. Не забувайте: коли малюк подорожує з одним із батьків, то вам обов’язково знадобиться нотаріально завірений дозвіл на вивезення дитини від другого батька.

Якщо ж дитинку супроводжують інші дорослі – дідусі, бабусі, тітки чи ще хтось, то дозвіл мають надати як мама, так і тато. Якщо для подорожі за кордон вам потрібна віза, вона знадобиться й вашому малюкові – незалежно від віку. Деякі країни (як, наприклад, Росія та Білорусь) вимагають також свідоцтво про народження. Цей документ теж бажано мати при собі, якщо в дитини і в того з батьків, з ким вона перетинає кордон, різні прізвища.

По-друге, подбайте про медичний аспект. Переконайтеся в тому, що дитина має всі необхідні щеплення – це особливо важливо для подорожей до екзотичних країн. Якщо ж малюк приймає якісь ліки, заздалегідь перевірте, чи дозволено ввозити їх до країни, яку ви збираєтесь відвідати. Запасіться необхідною кількістю препаратів та обов’язково майте при собі рецепт від лікаря (з латинською назвою діючої речовини). Не забудьте і про медичну страховку – це вкрай важливо!

По-третє, ще з дому сплануйте комфортне перебування та програму подорожі. Заздалегідь поцікавтеся у адміністрації готелю (якщо ваш вибір – цей вид відпочинку) про наявність дитячих ліжечок, послуг няні, дитячого харчування. Не плануйте занадто насичену культурну програму та зведіть до мінімуму пересування транспортом – краще більше часу проведіть біля моря або просто відпочиньте на свіжому повітрі.

Оптимізуємо список речей

Не скажемо, що подорож з дитиною – легка справа, принаймні, з огляду на кількість речей, які вам потрібно взяти з собою. Спробуємо оптимізувати цей список. Немає потреби везти запас усього необхідного на весь час вашого перебування у подорожі. У нашому космополітичному світі не лишилось, мабуть, країн, де не можна було б купити підгузки або вологі серветки. Тож має сенс зробити запас цих речей лише на час пересування транспортом, а решту докупити вже на місці. З того ж, що вам обов’язково знадобиться, можна виділити:

  • «Кенгуру» або слінг для немовляти – це звільнить руки і дозволить батькам бути більш мобільними

  • Легкий складаний візочок

  • Велику вологостійку сумку, до якої ви складатимете: підгузки, поїлку, крем від попрілостей (особливо важливо для подорожей у теплі країни), декілька іграшок, вологі та сухі серветки, зволожуючий лосьйон, сонцезахисний крем з високим фактором SPF (потрібен майже усюди), соски, слинявчик, дитячу ковдру, декілька пелюшок та герметичні пакети

  • Аптечку (дитячий парацетамол, ліки від колік, засоби від алергії, проносу, укусів комах, краплі для носа з морської води, а також пластир, бинт, термометр та ножиці для нігтів)

  • Пластмасові заглушки для розеток – щоб готельний номер чи інше місце перебування зробити безпечним для малечі відповідного віку

Вирішуємо питання годування

Якщо ви годуєте дитину лише грудним молоком, нічого складного у подорожі вас не чекає. Лише особливо ретельно дотримуйтеся правил гігієни та не зловживайте незнайомою чи екзотичною їжею – зміни у раціоні мами негайно вплинуть на склад молока. До потенційних алергенів (це стосується як раціону мами, що годує малюка грудним молоком, так і дітлахів, до раціону яких вже введено інші продукти) відносяться екзотичні фрукти, полуниця, малина, томати, морква, незбиране молоко, яйця, риба та морепродукти, шоколад, натуральна кава, горіхи, мед та деякі інші продукти. Для малюків на штучному годуванні подбайте про запас суміші та не забудьте стерилізатор та підігрівач для пляшок.

Якщо ж малюк вже отримує прикорм, то під час подорожі спробуйте обмежитися тими продуктами, які він їв удома. Найзручнішим варіантом стануть продукти дитячого харчування в індивідуальній упаковці – наприклад, пюре у картонних пакетиках Тетра Пак. По-перше, шарова асептична упаковка захищає продукт від зовнішнього впливу (від світла, кисню, вологи та чужорідних бактерій) та гарантує збереження смаку, кольору і корисних речовин натуральних овочів і фруктів. По-друге, тетрапаківська упаковка зручна у використанні та легка, що вкрай важливо від час подорожей, коли кожен зайвий грам має значення.

Ретельно підготуйтеся до подорожі – і тоді вона стане для вас і вашого малюка цікавою розвиваючою пригодою, а не суцільним стресом. Відкривайте світ разом з вашою дитиною!

EmptyView